Tallinn, Tulika 15/17, A-korpus, 218

Hankige oma juhiluba stressivabalt!

Autokool just drive

B kategooria algaste

Kas olete väsinud lootmast ühistranspordile või palumast sõpradelt sõite? Hankige B-kategooria juhiluba ja laske end teedel vabaks! Oma sõbraliku lähenemisega muudame teie juhiloa omandamise imelihtsaks. Sõltumata sellest, kas olete esmakordne juht või peate oma juhiluba uuendama, meie kogenud instruktorid juhendavad teid vajalike sammudeni ja pakuvad kogu vajaliku koolituse, et saada enesekindlaks juhiks.

Meie autokool pakub paindlikke ajakavasid, mis sobivad teie kiire elustiiliga, et saaksite õppida omas tempos. Meie instruktorid on kannatlikud ja mõistvad, luues teile pingevaba ja mugava keskkonna oma sõiduoskuste õppimiseks ja harjutamiseks. Õpetame teile kõike, mida peate teadma, alates sõiduki juhtimise põhitõdedest kuni täiustatud tehnikateni erinevate teeolude juhtimiseks. Meie B-kategooria juhiloaga on teil vabadus reisida kõikjal, kus soovite ja millal soovite. Ärge oodake enam, registreeruge meiega juba täna ja valmistuge teele asuma!

REGISTREERU

Valige endale sobiv õppemeetod
NB! Juhul, kui kinnitus ei saabu sinu e-postile 10 min jooksul, siis: kontrolli SPAM (rämpsposti).
Kausta kinnituse mittesaabumisel, teata sellest koheselt
5070557

Veebiloenguid ja
E-kool

Õppige sõitma stressivabalt!

Saate osaleda veebiloengutes või vaadata loenguid kodust lahkumata. Nautige meie mugavat veebikeskkonda, kust leiate loengut, liiklusteste, õppevideoid ja asjakohaseid seadusi.

Saate 3 kuu jooksul õppida ette nähtud teemasid ja testid, ilma kodust lahkumata teile sobivas tempos, omandades vajalikud teadmised iseseisvaks ja ohutuks B-kategooria sõidukite juhtimiseks.

Saate osaleda veebiloengutes või vaadata loenguid kodust lahkumata. Nautige meie mugavat veebikeskkonda, kust leiate loengukonspekte, liiklusteste, õppevideoid ja asjakohaseid seadusi. Pluss saate 3 kuu jooksul õppida ette nähtud teemasid ja testid e-kooli kaudu, ilma kodust lahkumata teile sobivas tempos, omandades vajalikud teadmised iseseisvaks ja ohutuks B-kategooria sõidukite juhtimiseks. 

Treeni koos parimatega

Alustamine on väga lihtne

1

Kursusele registreerumiseks valige soovitud kursus ja täitke autokooli veebisaidil olev vorm. 

2

Registreerimisraport

Teie e-posti aadressile saadetakse kiri edasiste juhistega.

3

Teooriaõpe

Pärast maksmist registreerime teid transpordiosakonnas. Teoreetilise kursuse lõpus (28 akadeemilist tundi) peate sooritama teooriaeksami. Seejärel saate end registreerida teooriaeksamile transpordiosakonnas.

4

Paralleelselt teooriaosaga saate alustada praktilist osa (vähemalt 28 akadeemilist tundi). Lõpuks peate sooritama sõidueksami.

5

Lisakoolitused

Iga õpilane peab läbima pimeda aja libedasõidu ja esmaabi koolitust. Esmaabi koolitusele saab registreeruda kohe pärast registreerimist. Pimeda ja libedasõidu koolitusele saab registreeruda alles pärast 26 sõidutunni läbimist

6

Autokooli lõpetamine

Sooritad teooria- ja sõidueksamit.

Te küsite, meie vastame

Meie õpilaste sageli esitatud küsimused. Ära kunagi kõhkle küsimuste esitamisel

Tere.
1. Registreerige kursusele
2. Tehke esimese sissemakse 150 eurot teooria eest.
3. Tuleb osaleda infotunnil kus saab väjalike infot kursuse kohta ja esitada lisaküsimusi.
4. Saadame teile e-keskkonna login ja paroolid.

Esimese asjana tuleb end kursustele registreerida. Saate kinnitusmeili infotunni lingiga. Valitud kursuse eest tuleb tasuda kolm päeva enne infotunni algust vastavalt Sulle kirjas saadetud andmetele. Infotunnil osalemine on kohustuslik kuna infotund on osa koolitusest. Pärast infotundi saadetakse teile juurdepääs koolitussüsteemile eeldusel, et olete teooriakursuse eest tasunud. Läbite iseseisvalt salvestatud teooria tunnid ja lahendate teste teile sobival ajal ja teile sobivas tempos. Kursuse läbimiseks on aega 3 kuud! Samal ajal saab harjutada sõidutunde, ilma ajapiiranguta.

Koolitusvõimalused

B- kategooria algastme koolitust autokoolis saab läbida ka: 

Elavat suhtlemist veebil rühma ja õpetaja vahel. Võimalust esitada küsimusi reaalajas ja viia läbi rühmaga vestlusi. Lahendada testid ja vadata õppefilme.

Sina vajad vaid arvutit internetiühendusega, veidi aega ja soovi õppida!

Registreeri end kodulehel ära (koolituse kuupäeva saab valida registreerimise ajal), siis tule teatud ajal online infotundi ning sõidutundidesse. Teooria lõpus on eksam. Kui kõik sõidud on ära tehtud siis sõidueksam. Õppimise aeg on piiramatu. 

Vastavalt riiklikule õppekavale algastme koolitus koosneb:

 • Teooria kursusest (28 akadeemilist tundi), loengud toimuvad 1 kord nädalas 3 tundi, 
 • praktikast (MIN 28 akadeemilist tundi),
 • esmaabi koolitusest
 • pimeda ajal juhtimise koolitusest
 • libedasõidu riskivältimise koolitusest

Infotunnil me tutvustame ennast ja õpetaja vastab Teie küsimustele.

Õppimise aja, koha ja edasiliikumise kiiruse valid Sina ise. Vajad vaid arvutit, internetiühendust ja pealehakkamist.

 • Teooriaõpe internetis kehtib ainult 3 kuud
  Huvitav õppetöö
 • Lühikesi õppetükke aitavad paremini mõista animatsioonid ja videoklipid, mida saad vaadata nii mitu korda, kui ise soovid.
 • Usaldusväärne materjal
 • Õppematerjalid on sündinud koostöös Eesti parimate liiklusspetsialistide ja Tallinna Tehnikakõrgkooli õppejõududega.
 • Kindlus teooriaeksamil
 • Õppepaketid sisaldavad sama ülesehitusega liiklusteste nagu riiklikul teooriaeksamil.

B- kategooria algastme koolituse eesmärk on anda õpilasele teadmised, oskused, juhtimisvilumus ja oma võimete hindamise oskus selliselt, et ta oskaks juhtida autot iseseisvalt, ohutult, keskkonnasäästlikult ja teisi liiklejaid arvestavalt. Esmase juhtimisõigusega juhina peab ta oskama lõppastmes sõitu edasi harjutada iseseisvalt.
B-kategooria algaste moodustab juhikoolituse põhiosa. Eesmärgiks on anda õpilasele sellised oskused ja valmidus, et ta oskab liigelda ohutult, hindab oma sõiduoskusi realistlikult ja – juba iseseisva juhina -, soovib ning suudab end ise edasi arendada. Algastmes vaheldub klassiõpe iseseiseva koduse õppe ja praktilise sõiduõppega. Teemad on grupeeritud nii, et teoreetilisele klassiõppele järgnevad iseseisev õppimine ning sellekohased praktilise sõidu harjutused.

 • pakume Teile võimalust valida individuaalõpe. Kuna õpetaja keskendub konkreetse õppija vajadustele, siis on selline õppimine väga tulemuslik.

  Teooria kursuse saate läbida INDIVIDUAALSES ÕPPEVORMIS. Õpetajaga kokkuleppel valib õppija ise endale sobivaima tundide toimumisaja ja -intervalli, kursuse pikkuse ja mahu – teooria ja sõidutunnid (E-R 8.00- 20.00, L-10.00-18.00). Individuaalõppe korral otsustate õppe intensiivsuse üle Teie ise (õpetajaga kokkuleppel; kursuse minimaalne kestvus on 6 nädalat).

  Koolituse kuupäeva saab valida registreerimise ajal.

Õppige parimatelt!

Teie personaalne õpikeskkond

isiklikveebikekkond

Individuaalõpe õpilane

Individuaalõpe õpilane

Individuaalõpe õpilane

Kulude kalkulaator.
Sõiduõpe autokoolis ja maksustamine.

Vaata võimalikke autokooli koolituse kulusid ja maksetingimusi vastavalt Maksu- ja Tolliameti nõuetele.

Õppekava

Vastavalt riiklikule õppekavale algastme koolitus autokoolis koosneb:

 • Teooria kursusest (25 akadeemilist tundi), loengud toimuvad 1 kord nädalas 3 tundi, on võimalus ka läbida kursust individualõppevormis.
 • praktikast (MIN 28 akadeemilist tundi).
 • esmaabi koolitusest
 • pimeda ajal juhtimise koolitusest
 • libedasõidu riskivältimise koolitusedst

Registreeri end kodulehel ära, siis tule teatud ajal teooriatundidesse- (või videovahendusel) ning sõidutundidesse. Teooria lõpus on eksam. Kui kõik sõidud on ära tehtud siis sõidueksam. Õppimise aeg on piiramatu.

Autokooli B- kategooria algastme koolituse eesmärk on anda õpilasele auto juhtimiseks sellised teadmised, oskused, juhtimisvilumus ja oma võimete hindamise oskus, et ta oleks võimeline autot iseseisvalt, ohutult, keskkonda säästvalt ja teisi liiklejaid arvestavalt juhtima ning lõppastmes esmase juhtimisõigusega juhina iseseisvalt sõitu edasi harjutama.

Infotunnil me tutvustame ennast ja õpetaja vastab Teie küsimustele.

Tulen teisest autokoolist

Kui te mingil põhjusel ei saanud oma autokoolis õpinguid jätkata. Võtke meiega julgelt ühendust.

B- kategooria autojuhtide koolituse algetapp

Sõiduõpetus koosneb auditoorsest õppest ja sõiduõpetusest. Klassiõpetust kasutatakse selleks, et anda õpilastele teadmised ja arusaamine liiklusreeglitest, liiklusreeglitest ja ohutu sõidu tavadest. Sõiduõpetust kasutatakse selleks, et anda õpilastele võimalus rakendada tunnis õpitut reaalsetes sõiduolukordades.

Klassiruumis õpivad õpilased:

 • Liikluseeskirjad ja -eeskirjad sõiduki juhtimisel, sealhulgas pidurdamisel, kiirendamisel ja juhtimisel,
 • sõiduki põhihooldus ja tõrkeotsing,
 • ohutud sõiduvõtted,
 • sõitmine erinevates ilmastiku- ja teeoludes,
 • narkootikumide ja alkoholi mõju autojuhtimise võimele,
 • kuidas tegutseda hädaolukorras ja muudes potentsiaalselt ohtlikes olukordades.

Sõitma õppides on õpilastel tavaliselt võimalus:

 • harjutama sõiduki põhijuhtimist ja manööverdamist, nagu kiirendamine ja aeglustamine kuni täieliku
 • peatumiseni, pööramine ja sõidurea vahetamine,
 • sõita erinevatel teedel, sealhulgas linnatänavatel ja maanteedel,
 • harjutada parkimist ja tagurdamist,
 • õppida autot juhtima erinevates ilmastiku- ja teeoludes,
 • saada juhiseid juhendajalt, kes õpetab neile parimaid tavasid, annab tagasisidet ning aitab tuvastada ja parandada halbu harjumusi.

Sõltuvalt teie psühholoogilistest omadustest on koolitus veidi erinev. Kuid põhistruktuur on üldiselt sama.

Enamasti varieerub minimaalne sõidutundide arv olenevalt teie omandatud sõiduoskustest, kuid tavaliselt on see 28-38 tundi. Lisaks võivad mõned osariigid nõuda teatud arvu sõidutundide läbimist, enne kui õpilane on sõidueksami sooritamiseks sobiv.

Transpordiministeerium soovitab, et sõidueksami sooritamine võib mõnikord nõuda umbes 100–110 tundi sõidupraktikat erinevates teeoludes.

Sõiduõppekava edukal läbimisel peab õpilane juhiloa saamiseks sooritama kirjaliku testi ja sõidueksami.

Kui oled noorem
kui 18

Ärgem kiirustagem ärrituma!
Autokoolis saab juba õppida!

Te küsite, meie vastame

Meie õpilaste sageli esitatud küsimused. Ära kunagi kõhkle küsimuste esitamisel

Registreerimisel valige endale sobiv koolitusviis. Kui olete registreerimisel valinud ONLINE koolituse, siis kõik teooriatunnid toimuvad VIDEO konverentside režiimis eelneval kokkuleppel õpetajaga. Loengud toimuvad laupäeviti 10:00 kuni 12:00. või 12:00 kuni 14:00. Üks kord nädala jooksul. INTERNETI-õpe on iseõppimine platvormil, kus on eelsalvestatud loengud ja võime teste lahendada. Koolitusele registreerimine toimub ainult autokooli JUST DRIVE kodulehe kaudu.

Registreerimisel märgitud ajal minge veebiinfotundi ja hankige vajalik teave otse teooriaõpetajalt, esitage kindlasti teile huvipakkuvad küsimused või küsige uuesti, et selgitada teavet, millest te aru ei saa. INFOTUND Konverentsi kood: 160484

Registreerimisel märgitud ajal minge veebiinfotundi ja hankige vajalik teave otse teooriaõpetajalt, esitage kindlasti teile huvipakkuvad küsimused või küsige uuesti, et selgitada teavet, millest te aru ei saa. INFOTUND Konverentsi kood: 160484

Esimesel võimalusel minge www.digilugu.ee kodulehele ja täitke oma tervisedeklaratsioon, seejärel võtke ühendust oma perearstiga ja tehke tervisetõend B-kategooria auto juhtimiseks.

ONLINE-loengus osalemiseks klõpsake ikoonil “ONLINE loengud B-kategooria” ja sisestage infotunnil saadud parool. Kui teil on lisaküsimusi, helistage 5070557

Sõidutunde saab alustada pärast esimest teooriatundi, kui teil on arsti tõend. Sõidutundide alustamiseks tuleb saada autokoolist koolituskaart, mis sisaldab kõigi autokooli õpetajate telefoninumbreid ja auto tüüpi. Sõidutunde saab teha iga JUST DRIVE autokooli õpetajaga.

Teooriaeksami saab teha kohe pärast kõigi teooriatundide läbimist. Teooriaeksam koosneb 40 küsimusest. Eksam loetakse sooritatuks tingimusel, et 40 küsimusest vastate 35 õigesti. Teooriaeksam toimub JUST DRIVE autokooli auditooriumis. Eksamile registreerimine telefoni teel 5070557. Sõidueksamile saab registreeruda alles pärast kõigi lisakursuste ja 28 sõidutundi läbimist.